WIELKI TEST PORÓWNAWCZY BRON CHWASTOWNIKÓW 2023

Obecnie wielu producentów oferuje chwastowniki z zębami pośrednio regulowanymi sprężynowo.
To był wystarczający powód, by magazyn Landwirt poddał pięć z takich urządzeń, w tym bronę chwastownik APV VS, niezależnemu testowi porównawczemu.

Film dostępny tylko w języku niemieckim

 

 

KANDYDACI DO TESTU

Zobacz wynik testu

TAK TESTOWANO

Wszyscy producenci bron precyzyjnych reklamują swoje urządzenia tym, że nacisk zębów pozostaje stały na całej powierzchni roboczej, a zęby bardzo dobrze trzymają się założonego toru pracy i rzadko dochodzi do odchyleń bocznych zęba (co stanowi wyzwanie dla pracy na całej szerokości roboczej). Te jak i kilka innych parametrów zostały skontrolowane na stanowisku badawczym przez techników pomiarowych Instytutu Badawczego BLT Wieselburg (Austria). Część praktyczna testu porównawczego została przeprowadzona na przestrzeni całego sezonu bronowania 2022 w rejonie Oberwart (Południowy Burgenland, Austria).

Dwa wieloletnie, doświadczone gospodarstwa ekologiczne gruntownie i dokładnie przetestowały wszystkich pięciu kandydatów:

  • do odchwaszczania zbóż w kwietniu
  • przy delikatnym bronowaniu ślepym soi (z odstępem rzędów 45, 50 i 70 cm) i dyni
  • do zamknięcia rzędów kukurydzy (75 cm) i soi w czerwcu.

WYNIK

Brona chwastownik VS APV świetnie wypadła w badaniu, co pokazuje również poniższa tabela. Wynik ten został uzyskany w całkowicie niezależnym teście, na rezultat którego APV nie miała najmniejszego wpływu (poza skonstruowaniem absolutnie wydajnego chwastownika).

Dowiedz się więcej o szczegółowym teście porównawczym bron i pobierz dokument (PDF).

Szczegóły testu

Dowiedz się więcej o APV Brona chwastownik VS