APV oznacza AMBITION. PASSION. VISION.

Zgodnie z tym mottem przedsiębiorstwo z Dallein chce, dzięki innowacyjnym produktom techniki rolniczej, wnosić cenny wkład w trwałą poprawę jakości życia i ochronę zasobów.

NASZA MISJA.

Tworzymy maszyny rolnicze przyjazne dla środowiska i oszczędzające zasoby naturalne, kładąc przy tym ogromną wagę na jakość, komfort obsługi oraz serwis, by stale móc inspirować nasze klientki i klientów.

 

 

NASZA WIZJA.

Postawiliśmy sobie za cel zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby uczynić świat nieco lepszym. Osiągamy to, opracowując nowoczesne rozwiązania techniki rolniczej dla zrównoważonego rolnictwa z uwzględnieniem naszej gleby i upraw.

 

 

NIEZAWODNY PARTNER DLA ROLNICTWA

Kiedy Jürgen Schöls założył firmę APV w Dallein (Dolna Austria) w 1997 roku, była to jednoosobowa działalność. Wraz z Birgit Schöls, która dołączyła do firmy pod koniec 1998 roku, firma postawiła na ekspansję.

W 2010 było to już 25 osób, a dziś dla APV w kraju i za granicą pracuje 150 osób. Doceniana współpraca od samego początku była bliska sercu właścicieli i dlatego jest żywą kulturą firmową, zarówno w stosunku do pracowników, klientów, jak i partnerów.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją maszyn do pielęgnacji użytków zielonych, roślin uprawnych oraz urządzeń do siewu i rozsiewu do zastosowania ekologicznego w polu. Już nie tylko gospodarstwa ekologiczne, ale również coraz więcej gospodarstw konwencjonalnych ufa produktom APV w długofalowej uprawie pól. Ze wskaźnikiem eksportu wynoszącym około 85%, APV można z pewnością określić jako „ukrytego mistrza” rejonu Waldviertel.

Lokalizacje i filie APV znajdują się w Polsce, Rumunii, Rosji, Niemczech, Turcji i USA. Sieć partnerów APV w ponad 50 krajach zapewnia klientkom i klientom APV na całym świecie obsługę na najwyższym poziomie.

Zarząd

Ing. Jürgen SCHÖLS
CEO

Birgit SCHÖLS
CHRO

Markus ALSCHNER
CFO

Karl Heinz STEINDL
COO

NASZE WARTOŚCI.

APV przykłada dużą wagę do wzajemnego traktowania się z szacunkiem. Poniższe wartości są nadrzędne i to one kształtują firmę:

 

Zrównoważony rozwój, wspólnota, zaufanie, entuzjazm, odpowiedzialność, szacunek

Żyjemy w sposób zrównoważony: w naszej centrali w Dolnej Austrii korzystamy w 100% z energii odnawialnej. Ciepłownia na zrębki drzewne dostarcza ciepło z surowców odnawialnych, a także zaopatruje w energię suszarnię wykorzystywaną do suszenia kukurydzy, zbóż i pestek dyni.

Na dachach znajdują się ogromne systemy fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, co pozwala zaoszczędzić dużą część emisji CO². Na terenie przynależnym do firmy oferujemy również liczne stacje ładowania samochodów elektrycznych dla naszej floty oraz pracowników.

Drukując materiały reklamowe, jak broszury, cenniki czy ulotki zwracamy uwagę na ograniczenie ich ilości do faktycznie potrzebnych tak, by nie produkować zbędnych nadwyżek. Ponadto, drukujemy prawie wszystko na ekologicznym bądź też pochodzącym z recyklingu papierze, a zamawiając nasze pozostałe gadżety reklamowe również uwzględniamy rzeczywiste zapotrzebowanie oraz wykorzystanie odnawialnych bądź oszczędzających zasoby materiałów.

WIĘCEJ NIŻ TYLKO PRODUKTY.

Dostrzegamy potrzebę posiadania wydajnych maszyn rolniczych w rolnictwie ekologicznym, dlatego stale rozbudowujemy naszą ofertę produktów dla różnych dziedzin zarówno rolnictwa ekologicznego jak i konwencjonalnego. Jesteśmy specjalistami i jedną z wiodących światowych firm w dziedzinie pneumatycznej techniki siewu i rozsiewu, oferując przyjazne dla użytkownika, precyzyjne i innowacyjne urządzenia do następujących obszarów zastosowań: