Historia

Od rolnika do przedsiębiorcy

Już od samego początku było dla Jürgena Schölsa jasne, że przejmie rodzinne gospodarstwo w Waldviertel i będzie je dalej rozwijać, równocześnie wyznaczając własną niezależną drogę.

Firma APV została założona w 1997 roku, zgodnie z mottem:

Nie próbuj odkrywać koła na nowo, lecz optymalizuj i rozwijaj dalej to, co dobre.

Pierwsze maszyny Jürgen Schöls wyprodukował ręcznie. Zaledwie 22-letni przedsiębiorca-samouk szybko podjął decyzję co do zasady jaka ma obowiązywać w jego przyszłej firmie - niczego nie można akceptować jako wyznaczonego z góry, należy wnikliwie zbadać każdą realizację w celu sprawdzenia potencjału optymalizacji.

Ekspansja na światowych rynkach

Przy silnym wsparciu dyrektora zarządzającego i zespołu sprzedażowego, innowacje APV ruszyły na podbój kolejnych rynków - rozpoczął się proces internacjonalizacji firmy. Pierwszym dystrybutorem APV poza granicami Austrii zostało przedsiębiorstwo APV Polska. Poprzez otwarcie kolejnych spółek zależnych wsparto działalność w nowych lokalizacjach: Rumunii, Rosji, Niemczech i USA. Zagraniczni dystrybutorzy APV są niezawodnymi partnerami w zakresie wsparcia międzynarodowej działalności przedsiębiorstwa i należą do rodziny APV wraz z pracownikami niewielkiej miejscowości Dallein w Austrii. Rozbudowana sieć dystrybucyjna APV w ponad 35 krajach zapewnia naszym klientom w całej Europie najwyższy poziom kompetencji w zakresie serwisu!

Innowacje dla przyszłości

„Innowacje dla przyszłości” to motto APV. Międzynarodowy zespół inspiruje się potrzebami rolników, a następnie w profesjonalny sposób przekłada inspirację na profesjonalne wykonanie. Kapitał wiedzy APV jest oparty na wieloletnim praktycznym doświadczeniu w rolnictwie. Inżynierowie i specjaliści, menadżerowie i pracownicy terenowi nieustannie obserwują trendy i wyzwania, które przynosi ze sobą dla naszych klientów nowoczesny rynek techniki rolnej. Dział konstrukcyjny APV opracowuje na bieżąco wysokiej jakości maszyny, wyróżniające się profesjonalizmem, wydajnością i łatwością obsługi. Produkty APV mają za zadanie oszczędzać nie tylko czas i pieniądze rolników, ale również ich nerwy.

Jako innowacyjne przedsiębiorstwo kładziemy nacisk na wielokierunkowy rozwój na różnych płaszczyznach. Dlatego w naszej ofercie znajduje się szeroki zakres produktów, skierowanych do klientów z różnych regionów Europy, a także spoza kontynentu.

Odpowiedzialność społeczna i ekologiczna

Dbając o środowisko naturalne i ekonomiczne gospodarowanie zasobami, APV wnosi swój wkład w podnoszenie jakości życia. Zabezpieczając miejsca pracy, APV dąży poprzez swoją działalność do osiągnięcia ekonomicznego sukcesu i wzrostu. Odpowiedzialność ekologiczna jest na stałe zakorzeniona w podstawowych wartościach firmy. Aby te słowa miały odzwierciedlenie w czynach, w zakładzie pracują dwie instalacje fotowoltaiczne. Od 2015 roku elektryczna stacja paliw jest dostępna dla każdego, a flotę pojazdów APV uzupełniają dwa samochody z napędem elektrycznym. Z miłości do przyrody dla następnych pokoleń!

Pracownicy, z których jesteśmy dumni

„Założylismy przedsiębiorstwo, aby osiągać wyjątkowe sukcesy, i prowadzić firmę, stawiając na nowatorski sposób myślenia. Przedsiębiorstwo może być zaledwie tak dobre, jak dobrzy są jego pracownicy",  to już od początku było jasne dla Jürgena Schölsa i jego żony Birgit. Dlatego obojgu bardzo zależy na osobistym rozwoju pracowników, a także wszystkich osób zaangażowanych przy kluczowych procesach zachodzących w firmie.

Ekspansja na światowych rynkach

Przy silnym wsparciu dyrektora zarządzającego i zespołu sprzedażowego, innowacje APV ruszyły na podbój kolejnych rynków - rozpoczął się proces internacjonalizacji firmy. Pierwszym dystrybutorem APV poza granicami Austrii zostało przedsiębiorstwo APV Polska. Poprzez otwarcie kolejnych spółek zależnych wsparto działalność w nowych lokalizacjach: Rumunii, Rosji, Niemczech, USA, a także w Chinach. Zagraniczni dystrybutorzy APV są niezawodnymi partnerami w zakresie wsparcia międzynarodowej działalności przedsiębiorstwa i należą do rodziny APV wraz z pracownikami niewielkiej miejscowości Dallein w Austrii. Rozbudowana sieć dystrybucyjna APV w ponad 35 krajach zapewnia naszym klientom w całej Europie najwyższy poziom kompetencji w zakresie serwisu

Długoterminowe cele APV

Będziemy w przyszłości dalej podążać obraną przez nas drogą sukcesu. Oczywiście należy brać pod uwagę wiele czynników, takich jak np. zmiany polityczne i gospodarcze na całym świecie. Dla Jürgena Schölsa i jego pełnego zaangażowania zespołu jedno jest pewne, zgodnie z cytatem dr. Manfreda Winterhellera:

 

„Jeśli odpowiedni ludzie pracują w odpowiednim nastroju, wtedy efekty są w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa nieprzewidywalne.“