Innowacje dla przyszłości

Inne kraje:
at  fr  ro  ru  ru  ru

Multidozowniki MD - "transformersy" wśród siewników APV?

Swojego czasu wielką popularnością cieszył się film akcji "Transformers". Jego głównymi bohaterami były maszyny potrafiące w kilka chwil przeobrazić się z samochodu w gigantycznego robota. Brzmi nieprawdopodobnie?

W takim razie zobaczcie w czym tkwi tajemnica sukcesu serii MD od APV...

Wszystkie modele aplikatorów z serii MD mają wspólną bazę konstrukcyjną - to pozwala przebudowywać je według aktualnych potrzeb.1  

przebudowa MD 

Na pewno wiecie, że seria multidozowników MD powstała w celu połączenia najlepszych cech produktów z zakresu oferty APV. Tym samym, każdy rolnik w Polsce może cieszyć się tym, co jest dumą APV - innowacyjną technologią dozowania stosowaną w siewnikach PS, połączoną z różnymi technikami rozsiewu. I właśnie to rozwiązanie zastosowaliśmy w serii multidozowników MD. Każdy z nich jest inny, ale zarazem - wszystkie cztery (MDP, MDS, MDG i MDC) mają wspólną bazę, które umożliwiają ich przebudowę według następującego wzoru:

Aplikator MDP możemy przebudować na MDS oraz MDG.

Aplikator MDS możemy przebudować na MDP oraz MDG.

Aplikator MDG możemy przebudować na MDP oraz MDS.

oraz:

Aplikator MDC możemy przebudować na MDP oraz MDS.2

Wystarczy odpowiedni moduł rozszerzający nasz multidozownik. Banalne prawda?

Przykładowo:

Pan Kowalski posiada aplikator MDP z dmuchawą oraz sekcjami wysiewającymi (na wzór siewnika pneumatycznego). Chciałby stworzyć z niego MDS, czyli multidozownik rozsiewający poprzez tarczę rozsiewającą. Do tego potrzebuje moduł rozszerzający MDS, który zamontuje zamiast dmuchawy na swoim MDP. Jeśli natomiast będzie chciał skorzystać z aplikatora grawitacyjnego, czyli MDG, wystarczy, że pozbędzie się ze swojego MDP dmuchawy.  

Czyli na wzór kultowych "transformersów" - z jednego multidozownika można zmontować kolejny. I tak bez końca!

MD news

***

Kilka słów o zastosowaniu serii MD

Multidozowniki APV sprawdzą się zarówno przy wysiewie nematocydów, jak i środków ślimakobójczych, przynęt na myszy czy różnorodnych mikrogranulatów. Stanowią również alternatywę dla siewników pneumatycznych, czy rozsiewaczy tarczowych - aplikatorami MD tak samo szybko i wygodnie rozsiewa się poplony. Najnowszy model, multidozownik MDC, sprawdzi się przy rozsiewie pestycydów (posiada specjalne uszczelnienia oraz adapter Surefill).

Do wysiewu nawozów polecamy naszą serię siewników pneumatycznych PS D.


1 Jeśli chodzi o model MDC - aplikator posiada specjalne uszczelnienia fabryczne, które sprawiają, że jest jedynym multidozownikiem APV odpowiednim do rozprowadzania pestycydów. Aplikator MDC może zostać przeobrażony w pozostałe modele aplikatorów z serii MD, jednak zasada ta nie działa dwustronnie. Czyli MDP, MDS, MDG nie mogą zostać przebudowane w MDC, aby służyć do rozprowadzania chemicznych środków ochrony roślin!

2 Aplikator MDC rozsiewa grawitacyjnie, dlatego można nazwać go odmianą MDG. Tym samym nie ma potrzeby montowania na MDC modułu rozszerzającego do MDG.

Tags: aplikator APV, aplikator, środków ślimakobójczych, nematocydów, mikrogranulatów, MDG, MDS, MDP, MDC, aplikatory APV, przebudowa, rozsiewacze, seria MD, multidozowniki, transformers, transformersy

Telefon/Faks: +48 59 841 41 93
 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrala w Austrii:
APV - Technische Produkte GmbH
Dallein 15
AT - 3753 Hötzelsdorf

APV Polska                                                Godziny pracy:
ul. Cecorska 9                                        Pon.-pt.: 8:00 - 16:00
76-200 Słupsk