Twój niezawodny partner na użytki zielone

Grünlandprofi GP 300 M1

Zadbaj o swoje użytki zielone!

Efektywna pielęgnacja użytków zielonych

 

Jakość paszy w hodowli zwierząt jest niezwykle ważna, by możliwie jak najlepiej wspierać witalność i wydajność zwierząt. Podstawą pozyskiwania dobrej jakościowo paszy jest utrzymywanie użytków zielonych w dobrej kondycji za pomocą bronowania, podsiewu czy nowego zasiewu traw. Dokładny termin wykonywania zabiegów oraz ich intensywność powinny zależeć od kondycji łąk, pastwisk czy pól uprawnych. Ważnymi kryteriami decyzyjnymi są tutaj zagęszczenie, wilgotność podłoża, zachwaszczenie czy sfilcowanie oraz ilość przezimowanej trawy. Przy użyciu urządzeń APV stworzysz swoim użytkom zielonym odpowiednie warunki dla wzrostu optymalnej paszy!

 

Dla każdego coś odpowiedniego

W zależności od położenia użytków zielonych ich pielęgnacja wymaga różnorodnych od poszczególnych urządzeń różnych dostosowań.
Niezależnie czy będzie to GK, GP czy GS - wszystkie te urządzenia gwarantują efektywną pracę i rezultat w postaci paszy wysokiej jakości. 

Agregat Grünlandkombi (GK) przy pomocy mocnych zębów otwiera glebę, a wysiewane nasiona są dodatkowo przygniatane przez wał dogniatający. To kompaktowa kombinacja złożona z brony chwastownika i wału dogniatającego, które można rozdzielić. 

Innowacyjny system oferuje agregat Grünlandprofi (GP). Dzięki 4 rzędom zębów bronujących, 2 x 12 mm i 2 x 8 mm oraz wałowi dogniatającemu narzędzia robocze mogą być indywidualnie dostosowywane do aktualnych wymagań użytkownika.  

W ten sam innowacyjny system bronowania wyposażona jest również brona chwastownik Grünlandstriegel (GS). Indywidualnie regulowane zęby w połączeniu z resorowaną włóką wyrównującą umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu pracy.
 

W połączeniu z  siewnikiem pneumatycznym PS lub multidozownikiem MDP wiele czynności roboczych realizowane jest podczas jednego przejazdu.

 

Grünlandkombi GK

Jak wskazuje sama nazwa, agregat Grünlandkombi (GK) może być prowadzony w różnych kombinacjach. Zwiększa to elastyczność w pielęgnacji i renowacji użytków zielonych. W pierwszej kolejności za pomocy resorowanej włóki wyrównującej są wyrównywane  większe nierówności i kretowiska. Następnie 2 rzędy brony z zębami o średnicy 12mm lub 10mm, które mogą być regulowane niezależnie od siebie, tworzą optymalne podłoże pod siew. W tym samym czasie nasiona umieszczane są w rzędach przy użyciu siewnika pneumatycznego PS lub multidozownika MDP. Aby stworzyć optymalne warunki do kiełkowania roślin, wał ugniatający pracujący na końcu wału dogniata materiał siewny. Dzięki temu są odpowiednio połączone z podłożem. Agregat GK idealnie nadaje się do pracy na użytkach zielonych położonych na stromym terenie, ponieważ może być podzielony na poszczególne narzędzia robocze i prowadzony w kombinacji przód-tył. Świetnie sprawdzi się również w małych lub średnich gospodarstwach gospodarujących na płaskim ternie. 

 

Grünlandprofi GP

Bronowanie, siew i zagęszczenie podczas jednego przejazdu. To ogromna zaleta agregatu Grünlandprofi (GP), który gwarantuje efektywną pielęgnację użytków zielonych. Włóka wyrównująca usuwa duże nierówności, jak kretowiska czy uszkodzenia spowodowane przez dziką zwierzynę. Następnie wyjątkowa kombinacja 2 rzędów zębów o średnicy 12mm oraz 2 rzędów zębów o średnicy 8 mm wzruszają podłoże. Nabudowując siewnik pneumatyczny PS można jednocześnie wykonać siew lub podsiew. Do wyboru są 3 typy wałów ugniatających zapewniających optymalne zagęszczenie, dostosowane do warunków glebowych specyficznych dla danego terenu. Wybierając agregat GP 300 M1 lub GP 600 M1 klient decyduje się na odpowiednią dla swoich potrzeb szerokość roboczą maszyny i już nic nie stoi mu na przeszkodzie do efektywnej pielęgnacji użytków zielonych. 

 

Grünlandstriegel GS

W przypadku brony chwastownik Grünlandstriegel (GS) darń przygotowywana jest tak, by możliwy był jednoczesny wysiew materiału siewnego - wszystko w trakcie jednego przejazdu. Resorowana włóka wyrównująca wyrównuje kretowiska i zwały ziemi. Następnie 4 rzędy zębów wyrywają niepożądaną trawę i chwasty, tworząc miejsce i optymalne warunki wzrostu dla wartościowego materiału siewnego. Różna średnica zębów 10mm i 8mm daje jeszcze lepszy efekt pracy. Brona GS to wyjątkowa technika rolnicza! Agresywność zębów regulowana jest w prosty sposób przy pomocy kół kopiujących lub nachylenia zębów. Brona GS doposażona w siewnik pneumatyczny PS (Full Edition) jest od wielu lat niezawodnie użytkowana przez wielu posiadaczy użytków zielonych.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych urządzeń do pielęgnacji użytków zielonych?
Tutaj znajdziesz wszystkie szczegóły i różne szerokości robocze. 


Masz dodatkowe pytania dotyczące urządzeń do pielęgnacji użytków zielonych?
Porozmawiaj z naszym doradcą! Dane kontaktowe znajdziesz tutaj lub odwiedź dealera urządzeń APV w Twojej okolicy.  

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!