Mechaniczna ochrona upraw – to wystarczy

[Translate to APV PL:] Variostriegel VS

Znaczenie mechanicznej ochrony upraw stale rośnie, m.in. ze względu na niecichnącą dyskusję na temat możliwości wycofania z rynku europejskiego glifosatu.

APV stoi za sposobami zwalczania chwastów, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się urządzenia jak brona chwastownik AS, brona chwastownik VS czy pielnik obrotowy RH, które potrafią sprostać wszystkim wymaganiom mechanicznej regulacji chwastów.

Brona chwastownik VS – elastyczna innowacja

Najatrakcyjniejszą z maszyn do mechanicznej walki z chwastami w ofercie APV jest brona chwastownik VS. W asortymencie APV brona VS dostępna jest od 2017, przy czym w Polsce jego sprzedaż ruszyła w 2019 roku i już możemy powiedzieć, że ta maszyna cieszy się dużą popularnością. Nie tylko dlatego, że można ją stosować we wszystkich rodzajach upraw, ale także dlatego, że oferuje możliwość skonfigurowania urządzenia wedle indywidualnych potrzeb i wymagań.

Brona chwastownik VS została zaprojektowana tak, by siłę nacisku każdego z zębów można było zredukować do jego masy własnej. Wydłuża to znacznie okres bronowania, ponieważ dzięki czułym ustawieniom możliwe jest bronowanie ciągłe (skala BBCH), gwarantujące najlepsze efekty. To czyni bronę chwastownik VS wyjątkową.

Bronowanie przy pomocy tego chwastownika można wykonywać nie tylko w różnych stadiach rozwojowych rośliny, ale także w różnych rodzajach upraw. Dzięki wyjątkowemu systemowi sprężyn podtrzymujących zęby, brona precyzyjne dopasowuje się do podłoża i zapewnia ochronę upraw na najwyższym poziomie. Zęby dopasowują się idealnie do podłoża, a nacisk każdego z nich pozostaje stały, nawet gdy zęby znajdują się na różnym poziomie uniesienia.  

Pozwala to na używanie brony również w uprawach redlinowych, takich jak ziemniaki, marchew czy podobne, bez utraty kształtu uformowanej redliny.

W odróżnieniu od tradycyjnych chwastowników, zęby w modelu VS są osadzone w ramie tak, bo można było je podnosić. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że na nierównościach czy w żłobieniach nie dochodzi do ugięcia bocznego zębów. Daje to niezwykły efekt bronowania, ponieważ każdy ząb pracuje na własnym torze i gwarantuje dokładną pracę na całej powierzchni.


Chcesz wiedzieć więcej o bronie chwastownik VS?

Tutaj znajdziesz szczegóły na temat urządzenia jak i różnych szerokości roboczych.

Chciałbyś porozmawiać na temat brony chwastownik VS z naszym pracownikiem? Bezpośredni kontakt do naszych przedstawicieli handlowych znajdziesz tutaj, możesz też zostawić swoje dane kontaktowe poprzez formularz czy w wiadomości prywatnej na Facebooku – oddzwonimy. J

Czekamy na Wasze zapytania!