Już dziś pomyśl o poplonach jutra!

siewnik PS na bronie

Z urządzeniami od APV

Uprawa poplonów zyskuje na znaczeniu między innymi ze względu na coraz częściej występujące ekstremalne warunki pogodowe (ulewne deszcze, burze, susze itp.). Dlatego warto zadbać o odpowiednie pokrycie gleby, rozbudowę warstwy próchniczej czy bioróżnorodność – z siewnikami APV to proste!

W rolnictwie zazielenienie jest jednym z najważniejszych sposobów, zapobiegających degradacji gleby i pozwalających nam chronić jej naturalne zasoby oraz wodę. Wydłużanie okresu, w którym gleba jest aktywnie ukorzeniona i pokryta roślinnością, przynosi wiele pozytywnych efektów: w glebie uzupełniane i magazynowane są składniki odżywcze, poprawia się struktura gleby oraz jej żyzność, a ryzyko wystąpienia erozji zostaje zminimalizowane. W wielu przypadkach zazielenienie może nawet zwiększyć plon i bezpieczeństwo plonu następującej uprawy głównej.  

Poniższe kroki wyjaśniają, jak skutecznie uprawiać poplony w gospodarstwie.

po młóceniu czas na uprawę poplonów:

Celem jest osłabienie samosiewów, jak również jak najbardziej efektywne wykorzystanie czasu wegetacji i wilgotności gleby.

włóż w to tyle samo zaangażowania i serca co w uprawę główną:

Ponieważ efekty są tym bardziej wartościowe, im lepiej rozwija się stanowisko, w uprawie poplonów także wymaga się dokładności i precyzji. Odpowiednio przygotowane podłoże jak również dokładne odkładanie materiału siewnego są szczególnie potrzebne w przypadku drobnych nasion.

mieszanka ma znaczenie:

Wybierając mieszankę roślin poplonowych powinno wybierać się tę dobrą, złożoną z roślin korzeniących się głęboko, średnio i płytko. Umożliwi to rozpulchnienie gleby. Przykładowo mogą być to rośliny strączkowe, gryka, len oleisty, słoneczniki jak również trawy.

W oparciu o powiedzenie „Jeden dzień w lipcu jest wart tyle, co cały tydzień w sierpniu lub cały wrzesień”  można stwierdzić, że odpowiednio wczesny wysiew poplonów niesie ze sobą wiele korzyści.

Ale kiedy właściwie powinno wysiewać się poplony?

w czym może pomóc apv?

Możemy wesprzeć Cię naszymi siewnikami pneumatycznymi. Wieloletni rozwój i ścisła współpraca z rolnikami sprawiły, że siewniki pneumatyczne APV stały się absolutnie topowym produktem. Przekonaj się o ich wysokiej jakości i precyzji!    

Jeśli jesteś zainteresowany siewnikami APV, skontaktuj się z dealerem APV w Twojej okolicy lub zadzwoń bezpośrednio do naszego doradcy!