Intensywne prace na polach z innowacyjnym chwastownikiem

VS 600 M! uprawa karczocha

Z rynku systematycznie wycofywane są substancje czynne stosowane w środkach ochrony roślin, co ogranicza możliwości chemicznej ochrony upraw. Między innymi dlatego zgłasza się do nas coraz więcej rolników zainteresowanych przetestowaniem możliwości naszej najnowszej i najbardziej innowacyjnej brony chwastownik VS.

Naszą pokazową bronę VS 600 M1 testowaliśmy już w wielu rodzajach upraw, między innymi w kukurydzy, uprawie owsa, łubinu żółtego, w różnych ziołach, jak wysiany rzędowo mniszek lekarski, mięta czy lubczyk, a także w uprawie karczocha, arniki czy prawoślazu.

W związku z ograniczeniami, wynikającymi ze stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego w Polsce z początkiem marca, nasza maszyna pokazowa pracę zaczęła dość późno, kiedy to chwasty były już dosyć pokaźnych rozmiarów. Tutaj warto podkreślić, że największą, blisko 90-procentową skuteczność mechanicznego odchwaszczania uzyskuje się w momencie, gdy chwasty jeszcze nie pojawiły się na powierzchni ziemi lub krótko po tym. Wraz ze wzrostem chwastów skuteczność mechanicznego odchwaszczania maleje – w ostatniej fazie wzrostu chwastów do blisko 50%. Dlatego by zagwarantować prawidłowe działanie chwastobójcze brony, nasi specjaliści zalecali operatorom maszyny zwiększanie docisku zębów.

Mimo dość późnej pory przeprowadzanych testów, rolnicy pracujący broną chwastownik VS 600 M1 byli zadowoleni zarówno z uzyskanego efektu jak i komfortu pracy broną VS. Urządzenie zostało docenione przede wszystkim ze względu na płynną hydrauliczną regulację nacisku zęba, dzięki której można zmiennie, zależnie od panujących warunków polowych i fazy rozwojowej roślin, dostosować bieżące ustawienia siły i głębokości. Ponadto doceniono również możliwość lekkiego złożenia zewnętrznego pola brony, dzięki czemu maszyna nie wymaga zbytniego unoszenia na uwrociu.

W APV nie zwalniamy tempa i stale planujemy kolejne pokazy pracy naszej brony chwastownik VS 600 M1!

Prowadzisz gospodarstwo i jesteś zainteresowany zakupem maszyny, ale wciąż zastanawiasz się, czy spełni Twoje wymagania? A może chciałbyś wziąć udział w pokazie lub przetestować maszynę w swoim gospodarstwie?

Porozmawiaj o tym z naszym pracownikiem! Bezpośredni kontakt do naszych doradców terenowych znajdziesz tutaj. O poradę możesz zapytać również poprzez wiadomość prywatną na Facebooku.